Zainstaluj Adobe Flash player
Słowa kluczowe  

Dziś w Polsacie rusza polska edycja kulinarnego reality show „Top Chef”. W widowisku sztuka gotowania połączona będzie z fascynującą rywalizacją na najwyższym poziomie.

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Ilość nadesłanych drogą e-mailową zgłoszeń od profesjonalnych kucharzy przekroczyła najśmielsze oczekiwania stacji. Z ponad 600 kandydatów stacja wyłoniła 300 osób, które przeszły przez etap castingów. W drugim etapie wybrano 30 osób, a do finału przeszło już tylko 14 kucharzy, dla których gotowanie pełni w życiu niebagatelną rolę – dla jednych to pasja, dla innych sztuka, a dla jeszcze innych realizacja marzeń.

W „Top Chef” zostaną sprawdzone podstawowe umiejętności kandydatów do bycia szefem kuchni. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, a inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany pakuje noże i opuszcza program.

Uczestników podczas kolejnych zadań oceniać będzie jury, na którego czele stanie Wojciech Modest Amaro – właściciel warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to Joseph Seeletso – pochodzący z książęcej rodziny Botswańczyk, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College, Maciej Nowak – teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka” publikowanych w Gazecie Wyborczej, a także Ewa Wachowicz – autorka cieszących się popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 6 lat gości na antenie Telewizji Polsat.

Widowisko poprowadzi Grzegorz Łapanowski – kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi: Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

Zwycięzca programu „Top Chef” otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych.

„Top Chef” oparty jest na amerykańskim formacie stacji Bravo. Za jego produkcję odpowiada Jake Vision, która realizuje dla Polsatu programy „Tylko Muzyka” i „Tylko Taniec”.

Reality show będzie emitowany w każdą środę o godz. 20:35 na antenie Polsatu.

Przeczytaj też:

Druga edycja "MasterChef" najpopularniejszym programem kulinarnym
Ruszyła produkcja 4 sezonu "Top Chef"
Wiosna 2015 w Polsacie: sprawdzone formaty i tylko jedna nowość
"Mam Talent! 8" na czele programów rozrywkowych, "Rolnik szuka żony 2" spadł na ...

Komentarze: 1. Dołącz do dyskusji!

  1. zenek pisze:

    Oglądałem ten program wczoraj strasznie kiepski i nudny ! uczestnicy są wobec siebie chamscy ! nie to co kultura w master chef!!!