Zainstaluj Adobe Flash player

Dzisiejszego wieczora odbył pierwszy półfinał “Tylko Muzyka 4”. Dwóch finalistów wskazali swoimi głosami telewidzowie.

Maciej Rock i Natasza Urbańska w programie Tylko Muzyka | fot. newspix.pl

Maciej Rock i Natasza Urbańska w programie Tylko Muzyka | fot. newspix.pl

Niemal wszyscy półfinaliści dostali komplet głosów na “tak” od jurorów, ale na tym etapie decydują już widzowie. To za ich sprawą do finału awansowali 13-letni gitarzysta Maciej Krystkowiak i były żołnierz zawodowy Przemysław Radziszewski.

Pierwszy półfinał na żywo rozpoczęła grupa All Sounds Allowed. Ekipa z Wrocławia wykorzystuje w swojej muzyce rzeczy znalezione na złomowisku. Piły tarczowe i stare beczki w połączeniu z samplami i zimnym wokalem (a nawet młotem pneumatycznym) przywołują brzmieniowo mocno industrialne początki Depeche Mode. – Ja was uwielbiam, performance na wysokim, światowym poziomie i chciałabym, żebyście byli finalistami. To było coś fantastycznego – zachwycała się “Kora”.

Innego rodzaju wzruszenia dostarczył Przemysław Radziszewski. Śpiewający operowym głosem były zawodowy żołnierz jest jednym z zaskoczeniem wokalnych tej edycji. Tym razem usłyszeliśmy “Time to Say Goodbye” Andrei Bocelliego. – Jest pan wybitnie utalentowany, nie mam najmniejszych wątpliwości. Słucham pana z przyjemnością – takich opinii Elżbieta Zapendowska nie wydaje zbyt często.

Dla grupy Alicetea z Radomia to drugie podejście do “Must be the Music”. W pierwszej edycji nie przeszli przez etap castingowy, teraz poszło im dużo lepiej. Własny utwór “Lena Sambora” zapewnił im cztery głosy na “tak”. – To gotowe na duże sceny, energia fantastyczna” – oceniła “Kora”.

Tworzący duet Oho!Koko wokalistka Alicja Kruk i gitarzysta Marek Szul są parą również poza sceną. W półfinale zagrali własną piosenkę “Dance”. – Macie małe instrumentarium, a brzmicie jakbyście mieli wielkie. Podobało mi się, widocznie już zupełnie zgłupiałam – skomentowała Ela Zapendowska.

Ilona “Potania” Chylińska rapuje w śląskiej gwarze o problemach ludzi właśnie na Śląsku i o śląskiej niezależności. W programie zaprezentowała własny utwór pt. “Kaj my som”. – Piszesz o rzeczach niebanalnych i dobrze to robisz. Nie sposób nie pochylić przed tobą głowy – oceniła Ela Zapendowska.

– Nie można się do niczego przywalić – podsumowała Ela Zapendowska występ Macieja Krystkowiaka. 13-latek z Mogilna to grający na gitarze instrumentalista. – Jesteś oczywiście fantastyczny – podsumowała “Kora”.

Alicja Monczkowska, zdaniem Adama Sztaby, to jeden z czarnych koni tego programu. 17-letnia wokalistka zmierzyła się z utworem “Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej. – Jesteś bardzo zdolna, zmieniłaś parę dźwięków, ale poza tym było znakomicie – oceniła Ela Zapendowska.

Występy półfinalistów zakończyło dziewczęce punkowe trio Brain’s All Gone z autorskim numerem “Bitches (Do As Bitches Are)”. Grupa z Krakowa jako jedyna z uczestników zobaczyła czerwony przycisk “nie”, który wcisnął Adam Sztaba. – Miałem kaca po panelu jurorskim i ten kac trwa do tej chwili – mówił Sztaba.

W roli gościa specjalnego zaprezentował się zespół Lemon, laureat poprzedniej edycji programu (wspierani przez duet MashMish – finalistów drugiej edycji), który wykonał swoją premierową piosenkę “Będę z tobą”.

Wyniki głosowania widzów były dość zaskakujące: w finale nie znalazł się uznawany za faworyta duet Oho!Koko, zwyciężył za to Maciej Krystkowiak. Drugie miejsce przypadło Przemkowi Radziszewskiemu. Za nimi znalazły się Ilona “Potania” Chylińska i Alicja Monczkowska.

Jak oceniacie pierwszy odcinek na żywo “Tylko Muzyka 4”?

[Interia.pl]

Przeczytaj też:

"X Factor" najpopularniejszym talent-search show minionego tygodnia
"Tylko Muzyka 7" straciła milion widzów. Polsat przegrywa z TVP1
Ósma edycja programu "Tylko Muzyka" z naciskiem na castingi. Tylko trzy odcinki na żywo
Piotr Rogucki odchodzi z jury "Tylko Muzyka". Zastąpi go Muniek Staszczyk?

Komentarze: 1. Dołącz do dyskusji!

  1. joker pisze:

    Zaskoczył mnie rezultat głosowania widzów. Z całym szacunkiem dla Pana Przemka, ale kariery w polskim przemyśle rozrywkowym to chyba nie zrobi.