Zainstaluj Adobe Flash player

Wczoraj w TVN było można zobaczyć ostatni odcinek castingowy drugiej edycji programu “Mam Talent!”.

Zanim jury wybrało finałową 40. uczestników, pokazano występy ostatnich pretendentów do wygrania programu. Na scenie zaprezentowali się m.in. skreczujący Adam Pokrywa, jodłujący Piotr Gluza, baletnice – Gwiazdeczki z Mysłowic, a także taneczna grupa Balans, “zadziwiający ludzi” Jerzy Kozłowski i obdarzona talentem wokalnym 12-letnia Kasia Sawczuk.

Jako pierwsza wystąpiła grupa tańcząca akrobatycznego Rock’N’Rolla. Formacja Mega Dance – mimo że przedstawiła bardzo skomplikowaną i trudną choreografię – nie zyskała uznania komisji.

Mega Dance

Adam Pokrywka skreczował na starym szpulowym magnetofonie. Był bardzo zdenerwowany swoim występem przed widownią. “Masz rewelacyjne poczucie rytmu” – mówiła Agnieszka Chylińska. Kuba Wojewódzki dodał, że występ był bardzo elitarny. Jury zaprosiło go do kolejnego etapu.

Adam Pokrywka

Piotr Gluza wyśpiewał piosenkę wraz z bardzo oryginalną modulacją głosem – jodłowaniem. Rozbawił do łez jury i widownię. “Jesteś Jaggerem jodłowania” – mówił Wojewódzki.

Piotr Gluza

Kolejne były Gwiazdeczki z Mysłowic, które zaprezentowały układ baletowy. Młode, bardzo skromne i przestraszone baletnice przeszły do kolejnego etapu.

Gwiazdeczki z Mysłowic

Pani Teresa Głuch – gospodyni domowa, próbowała zdobyć serce jury śpiewem. Mimo że komisja próbowała przerwać występ, uczestniczka nie poddawała się.

Teresa Głuch

Duet Axoum Duo zagrał na wielkim instrumencie perkusyjnym zrobionym z orientalnego drewna. Chylińska powiedziała, że ich gra jest bardzo romantyczna.

Axoum Duo

Jako kolejny wystąpił duet Jadwigi i Dominiki. Zaczarowały one swoim pokazem akrobatycznym. “Ja jestem pod wrażeniem” – powiedział Kuba Wojewódzki.

Jadzia Peszko i Dominika Drewniak

15-letnia Małgorzata Nakonieczna również została wyróżniona przez jury. Chwalono i komplementowano jej wokal: “Jesteś świetna, masz genialny wokal”.

Małgorzata Nakonieczna

Na scenie zaprezentowali się również: grupa taneczna Triada, Sebastian Komsta, Paweł “Luntek” Pyszczyński i Krystyna Bautembach.

Triada, Sebastian Komsta, Paweł Pyszczyński, Krystyna Bautembach

Karol Pryba zagrał na harmonijce ustnej. “Masz talent” – mówiła Chylińska i zaprosiła Karola do kolejnej rozgrywki.

Karol Pryba

Grupa Balans po swoim tanecznym występie otrzymała długie owacje na stojąco. “Jesteście świetne” – mówiła Foremniak.

Balans

Jerzy Kozłowski powiedział przed swoim występem, że zadziwia ludzi. Udała mu się ta sztuka, bo występ z kijem, był – jak powiedział Kuba – “igraszką z grawitacją”.

Jerzy Kozłowski

Ostatnią uczestniczką siódmego i zarazem ostatniego odcinka castingowego była 12-letnia Kasia Sawczuk. Zaśpiewała ona piosenkę Anny German “Tańczące Eurydyki”.

Kasia Sawczuk

Na koniec wczorajszego odcinka przyszła pora na ostateczny wybór 40 najlepszych uczestników drugiej edycji programu “Mam Talent!”, którzy w najbliższych tygodniach będą walczyć o wejście do finału w serii programów emitowanych na żywo. Z pełną listą półfinalistów można zapoznać się tutaj.

[TVN / Plejada.pl]

Przeczytaj też:

"Mam Talent! 6" - odcinek 6: najazd wokalistów
"Mam Talent! 6" - odcinek 11: Tetiana Galitsyna i Tekla Klebetnica w finale
Pojedynek uczestników "Mam Talent!" i "X Factor" w TVN
"Taniec z Gwiazdami 15" najpopularniejszym show minionego tygodnia

Komentarze: 7. Dołącz do dyskusji!

 1. niemampytan pisze:

  tam literówka poszła “bo ma” powinno być

 2. niemampytan pisze:

  worldidol jezeli Kasia Sawczuk zaspiewała i nie pokazała emocji to ja nie wiem co ty ogladałes? a co do pucatej to nie popisze sie dalej juz niczym, bo mam tylko wycwiczony głos na tyle, zeby pociagnąc pewne kwestie, a nie talent…

 3. Alicja25 pisze:

  Kasia śpiewała fenomenalnie a do tego jest jeszcze modelką w fajnej firmie odzieżowej

 4. najwieksza fanka pisze:

  Uwazam ze najwięcej pokazał nam Piotr Gluza ktory nie jest z zawodu muzykiem tylko jest monterem niezaleznych systemow grzewczych w samochodach strazackich ^^ to jest talent tak zajodlowac!

 5. worldidol pisze:

  Dodam jeszcze coś. Wielu osom tutaj brakuje artystycznej wrażliwości i oglądają ten program tylko pod kątem szybkich wrażeń. Nie dziwię się, że Kasia Sawczuk nie zrobiła wielkiego wrażenia na jury. Ona odśpiewała tę piosenkę, siłowała się z nią. Przyszła pokazać, że umie śpiewać. “Puciata” pokazała wiele, wiele więcej.

 6. worldidol pisze:

  Shera, ja uważam dokładnie na odwrót. “Puciata” dziewczynka ma w sobie coś interesującego, śpiewa bardzo dojrzale. Kasia Sawczuk zaśpiewała dobrze, ale nie zaprezentowała emocji. Mam Talent to nie wylęgarnia scenicznych rzemieślników, oni szukają tam osobowości i bardzo dobrze.

 7. Shera pisze:

  To straszne, że zamiast Kasi Sawczuk wybrali jakieś puciate beztalencie (mówię o dziewczynce która śpiewała dla Agnieszki). Kasia jest lepsza od wielu profesjonalistów. A tamta? Każdy tak może zaśpiewać. Kto uważa tak jak ja niech po tym komentarzu napisze.