Zainstaluj Adobe Flash player
Słowa kluczowe         

Wojciech Glanc – uczestnik drugiej polskiej edycji “Big Brothera” oraz programu “Mam Talent!”, grozi, że niebawem popełni samobójstwo. Akcja promująca, czy prawdziwy kryzys człowieka?

Wojtek Glanc opublikował w internecie materiał wideo w którym zapowiada, iż zabije się przed kamerą w dniu finału reality show “Mam Talent!”. W opublikowanym klipie, Glanc obwinia stację TVN i nieżyczliwych mu ludzi za serię niepowodzeń w jego życiu.

W trwającym ponad 9 minut pliku, wspomina także swój udział w programie “Big Brother” i wynikające z tego komplikacje. Najważniejsze fragmenty wypowiedzi oraz kompletny materiał wideo dostępne są w dalszej części artykułu.

“To jest pewnego rodzaju list pożegnalny. Mam dość wyzwisk pod moim adresem, pod adresem mojej rodziny. Dosyć słuchania, że jestem nienormalny, że jestem pedałem, że jestem Żydem, że jestem schizofrenikiem, że należałoby mnie zaje*ać, zapier*olić. Chciałbym powiedzieć, że w końcu dostaniecie to, co chcecie” – mówi Wojtek. “W dniu finału programu ‘Mam Talent!’ w internecie pojawi się pewien materiał. To będzie samobójstwo. Ja nie żartuję. Tym razem nie żartuję. Dostaniecie to, czego najbardziej oczekujecie: samobójstwo przed kamerą” – zapowiada.

Glanc wspomina swój udział w reality show “Big Brother 2” w 2001 roku i sposób, w jaki potraktowała go wówczas telewizja TVN: “Chciałem podziękować pewnej stacji telewizyjnej, zwanej TVN. Za to, że kiedyś w głupim programie pokazała mnie jako jakiegoś potwora, psychopatę. Stacji, która zmanipulowała obrazem i wmówiła Wam coś, czego tak naprawdę nie było. Chciałbym bardzo podziękować tej stacji za zniszczenie mnie jako człowieka. Za zniszczenie tego, co robiłem. Za zniszczenie mojej sympatii do świata, do ludzi, mojej życzliwości do ludzi. Za wszystkie cierpienia”.

“Mam nadzieję, że obejrzy to osoba, która była bezpośrednio odpowiedzialna za zabawę mną i być może innymi ludźmi. Chciałbym też podziękować programowi, który obecnie zaistniał na rynku, który rzekomo promuje talenty. Chciałbym podziękować za to, że jednym ruchem zniszczył 8 lat mojej ciężkiej pracy. Zanegował wszystko to, na co tak ciężko pracowałem i wcisnął Wam kit, że jest w Polsce drugi brzuchomówca. Pokazano Wam człowieka, który tak naprawdę odwraca głowę i tylko i wyłącznie zmienia głos. On też ma prawo istnienia. Ale nie powinno się tego robić kosztem drugiego człowieka” – mówi Wojtek.

“Ten program jest odpowiedzialny za coś, czego Wy nie widzicie. Za niszczenie wszystkiego, co próbowałem zrobić w internecie. Twórcy tego programu, czy też ludzie współpracujący przy tym programie, sprawili, że klipy, które ja wypuściłem w świat, które osiągnęły jakąś gigantyczną oglądalność rzędu 0,5 mln widzów, zostały skasowane. Tylko dlatego, że ktoś zgłosił, że należą one do TVN-u” – kontynuuje. Glanc zwraca się również do dziennikarzy: “Chciałbym podziękować dziennikarzom za to, że jak trzeba było napisać coś obrzydliwego, ohydnego, to byli zawsze obecni. Natomiast gdy działo się coś fajnego, coś wartościowego, po prostu ignorowali wszystko”.

“Chciałbym, żebyście wiedzieli jedno. Tak jak powiedziałem: nie mam już siły, mam dość. Dostaniecie samobójstwo przed kamerą. W dniu, w którym będzie odbywał się finał programu ‘Mam Talent!’. Mam dość wyzwisk, ubliżania, nienawiści. Mam tego dosyć. Dostaniecie to, co chcecie. Jeśli czujecie się odpowiedzialni, chociażby minimalnie za to, co się dzieje, za to co w tej chwili mówię – zamilknijcie. Jeśli myślicie, że jest inaczej – po prostu zróbcie coś. W każdym razie, na pewno nie powstrzymacie mnie przed tym, co nieuniknione. Chciałbym, żebyście na drugi raz pomyśleli o jednej rzeczy: zanim do kogokolwiek skierujecie swoją nienawiść, miejcie tę świadomość, że ona nie idzie w próżnię. Ona boli. I chciałbym, żebyście wiedzieli jedną rzecz, zanim tę nienawiść skierujecie: zastanówcie się dobrze, czy nie ulegacie temu, co telewizja wciska. Jestem zmęczony. I to jest mój list pożegnalny” – mówi.

Wojtek Glanc zapowiada, że popełni samobójstwo

Przeczytaj też:

Jesień 2014 w TVN: powrót sprawdzonych formatów i trzy nowości
Dyrektor Endemola o wycofaniu "Big Brothera" z polskiego rynku: "Program okazał się z...
Janusz Dzięcioł nie został prezydentem Grudziądza. W wyborach zajął drugie miejsce
Czwartą edycję "Mamy Cię!" oglądało 1,8 mln widzów

Komentarze: 12. Dołącz do dyskusji!

 1. Paweł pisze:

  Co on pierniczy za głupoty chyba głupek uwierzy ze on popelni samobujstwo poprostu chce miec wieksza popularnosc i tyle.

 2. Oliwka07 pisze:

  prosze odczytać mój komentarz w niu w którym pan chce się zabić to ostatnia chwila którą moge skomentować ma

  :ma pan prawdziwy talent i podziwiam pana za to co pan czuje po tym wszystkim:
  mam propozycje niech pan pracuje w domu dziecka jako facet który rozsmiesza dzieci dzici własnie takiego człowieka potrzebują

  chciałabym mieć taki talent jak pan i niech pan robi to co lubi czyli śmieszy jako aktor i brzuchomuwca

  błagam pana NIECH SIĘ PAN NIE ZABIJA :(

 3. Ja pisze:

  Po co sie osmieszasz, przeciez i tak tego nie zrobisz. Po co to pajacowanie. PO 29 jeszcze wiecej beda sie z ciebie smiali. Nie rob z siebie idioty, wiekszego jak jestes.

 4. moonyka pisze:

  A my mamy dosyc ciebie, wiec wez sie jebnij w te hektarowe czolo, moze zmadrzejesz :P:P:P:P I wez nie manipuluj ludzmi, bo to do niczego nie prowadzi. jestes debilem, bo biarac udzial w programie rozrywkowym Mam Talen, doskonale wiedziales iz bez krytyki sie nie obejdzie i nie kazdemy sie spodoba to co robisz tz Ty i ta twoja kukla !!! Dla jednych mozesz byc wielkim brzuchomowca a dla innych zwyklym debilem. powodzenia :)

 5. liv pisze:

  Jeśli naprawdę się zabijesz to sam zniszczysz wszystko co osiągnąłeś. Nie TVN, nie dziennikarze, ale Ty sam, własnymi rękami.

 6. ktoś tam pisze:

  Facet, zgłoś się do jakiegoś lekarza. Sam zaliczyłem kiedyś pobyt na oddziale zamkniętym i to nie jest straszne(choć “Lot nad kukułczym gniazdem” czy “Weronika postanawia umrzeć” to wyssana z palca fikcja) Zdiagnozują tam co Ci korbi i dostosują do tego leczenie. Pojechałeś w filmiku po bandzie, ale niektórzy odwalają większe numery.

  Pozdrawiam i spokoju życzę.

 7. Dario pisze:

  To się nazywa “SZTUKA MANIPULACJI EMOCJAMI” !!! Wkrótce dowiemy się wszystkiego !

 8. LowcaSz pisze:

  Co za debil. Wcale mi go nie szkoda. Jak juz bedzie po wszystkim,niech go ktos zglosi do nagrod darwina heh

 9. smutna pisze:

  Wojtuś słońce Ty nasze!
  Nie rób tego, tacy są ludzie- muszą pogadac, raz lepiej raz gorzej. Osoby publiczne, gwiazdy są skazane na krytyke. Ale TY jestes naprawdę wspaniałym facetem
  Cały Białystok Cię kocha!!!
  Nie rób tego ….dla nas…..błagam!
  Jestes świetnym i wartościowym człowiekiem!
  Będzie dobrze zobaczysz…jestes twardy facet.
  Nie pozwol by głupia stacja TVN pozbawiła Cię zycia!
  To stacja ktora nie zasluguje na szacunek…!

 10. Straszne pisze:

  ale okropne… ale nie powinien popełniać samobujstwa… jest takki młody….

 11. Mam pisze:

  To bardzo przykre… Facet miał żonę, dzieci, i prawdziwy talent. Jasne, nie wygrał programu, ale i tak zaszedł daleko.
  Spokojnie mógł po tym programie spróbować coś ze swoją karierą zrobić. Nazwisko może mieć teraz tylko większe… Jakiś program dla dzieci, kabaret, show satyryczny… Wiadomo że jakimś mega gwiazdorem by raczej nie był, ale mógł się jako-taką udaną karierą życiową cieszyć, bo i tak miał już większą od przeciętnego Kowalskiego.
  A teraz? Jeśli nie popełni samobójstwa (o co się modlić będę) to wątpię by miał szanse na karierę.
  Zresztą co by mu samobójstwo dało? Dwa tygodnie trąbienia o nim w mediach? Że jego filmik zrobi sensację na YouTubie ? Że mu stronę na Wikipedii machną? Może i by go taki rozgłos ucieszył, ale po miesiącu by o nim już zapomnieli, i szansy na come-back by raczej nie było, czego nie można było powiedzieć o jego sytuacji po tym jak odpadł z programu.
  Czy taka chwilowa sława jest warta pozbawienia siebie życia?

 12. Glanc pisze:

  Eustachy R.I.P. [*]
  a Wojciecha ostatnio widzialem u Anny Marii Wesolowskiej. zabil jakiegos wykladowce polonistyki z Gdanska ;] dobry aktor